Aktualności z branży systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji - Eko Trend 

+48 602 777 776, serwis 784 577 757

Super User

Lato to czas upałów i wysokie temperatur  mogą być uciążliwe. 

Długotrwałe wystawienie na działanie nieprzyjemnego ciepłego powietrza może powodować dolegliwości i problemy zdrowotne. W takim wypadku klimatyzacja w domu może podnieść komfortowy tryb życia.

Cyrkulacja powietrza to bardzo ważna kwestia w każdym budynku. Prawidłowo wykonana wentylacja domu zapewnia bezpieczeństwo budynku przed wilgocią i pleśnią oraz dobre samopoczucie jego mieszkańców.


 

Montaż pompy ciepła w starym domu jest opłacalny, ...

Wprowadzanie w życie ekologicznych nawyków lub rozwiązań technologicznych jest inwestycją w przyszłość nas wszystkich. Przejawia się to zarówno w codziennych aktywnościach obywateli, np. segregowaniu odpadów, jak również w inicjatywach władz państwowych.

Jeszcze kilka lat temu systemy wentylujące pomieszczenia i chłodzące powietrze były luksusem dostępnym dla nielicznych. Powoli stają się standardem nowego budownictwa jednorodzinnego. Urządzeń na rynku jest bardzo wiele i dzięki temu można wybrać klimatyzację idealnie dopasowaną do domu, potrzeb oraz budżetu. A jak to zrobić? Przygotowaliśmy kilka porad!

Każdy nowy rok przynosi wiele zmian w różnych dziedzinach życia. Rok 2022 nie będzie się pod tym względem różnił od lat poprzednich. Czy branża grzewcza także czymś zaskoczy? Oczywiście. Troska o klimat oraz środowisko naturalne to jeden z najważniejszych elementów współczesnej polityki. Zaś rządzący starają się rozszerzyć dostęp do ekologicznych instalacji grzewczych.

Nowoczesne budownictwo chętnie wykorzystuje ekologiczne i efektywne technologie, które zwiększają komfort użytkowania oraz korzystnie wpływają na domowy budżet i środowisko. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej pojawia się w polskich domach jednorodzinnych jest rekuperacja, czyli specjalny system wentylacyjny. Jakie dokładnie ma zalety? Czy się opłaca?

Wykorzystanie technologii do ogrzewania i chłodzenia budynków może znacznie obniżyć emisje dwutlenku węgla i nie tylko.
Przeprowadzono badania w Centrum Globalnej Polityki Energetycznej Uniwersytetu Columbia, które sugerują, że dalsze innowacje w zakresie pomp ciepła w połączeniu ze środkami regulacyjnymi, mogą znacznie zmniejszyć globalną emisję gazów cieplarnianych z sektorów ogrzewania i chłodzenia w sposób znaczący dla odbudowy i regeneracji środowiska naturalnego.

Alternatywne źródła energii wchodzą z przytupem w nasze życie. Rosnące ceny tradycyjnych paliw kopalnych powodują nieopłacalność tradycyjnych sytemów ogrzewania. Natomiast przyroda daje nam wiele alternatyw ekologicznego i oszczędnego pozyskiwania energii cieplnej. Pompy ciepła wykorzystują tą bezpłatną i wszech dostępną energię.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym [1].

Ulga podatkowa może łączyć się z dotacją z Programu Czyste Powietrze

Celem Programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Program pozwala na wymianę trzech milionów nieefektywnych źródeł ciepła na niskoemisyjne w okresie jego obowiązywania. Budżet programu na lata 2018-2029 to aż 103 miliardy złotych.

2023 Eko Trend. All Rights Reserved.