Klimatyzacja split, multisplit – doradztwo, montaż i serwis - Chełm, Lublin - Eko Trend 

+48 602 777 776, serwis 784 577 757

Usługi montażu, serwisu i doboru klimatyzacji

Choć jeszcze niedawno kojarzone najczęściej z przestrzeniami biurowymi, obecnie bardzo chętnie instalowane są w obiektach mieszkalnych i znakomicie sprawdzają się w takim właśnie zastosowaniu.

Klimatyzatory to urządzenia pozwalające na dostosowanie temperatury pomieszczeń do oczekiwań przebywających wewnątrz osób. Mogą być użytkowane przez cały sezon, bez względu na porę roku, ponieważ posiadają zarówno funkcję chłodzenia powietrza, jak i jego ogrzewania. Decydując się na to rozwiązanie warto skorzystać z oferty renomowanej firmy, która od lat prowadzi sprzedaż, montaż i serwis instalacji tego typu.

Dobór urządzenia będzie dzięki temu zdecydowanie łatwiejszy, ponieważ o wszystkie detale zadbają profesjonaliści, proponując dostosowane do przeznaczenia pomieszczeń, potrzeb użytkowników oraz warunków technicznych, jedno z dwóch najpopularniejszych rozwiązań: SPLIT lub MULTISPLIT. Klimatyzacja, w zależności od wybranego typu, będzie składała się z dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej) lub z jednej zewnętrznej i kilku wewnętrznych.

Profesjonalne usługi w województwie lubelskim

W naszej firmie oferujemy Państwu bezpłatną pomoc w prawidłowym doborze najwyższej klasy urządzeń klimatyzacyjnych na świecie, pochodzących od znanych i renomowanych w branży producentów. Bierzemy pod uwagę wszelkie indywidualne czynniki, wpływające na wybór konkretnego urządzenia takie, jak:

- budżet,
- powierzchnię, która będzie poddana procesowi chłodzenia,
- miejsce, w którym znajdzie się układ chłodzenia, jednostka wewnętrzna i zewnętrzna,
- preferowaną konstrukcję jednostki wewnętrznej (przypodłogowa, podstropowa, ścienna itd.),
- preferowane funkcje dodatkowe (np. nawilżanie powietrza)

i inne.

Ponadto przygotowujemy dla Państwa kompleksową ofertę.

Wszystkie powierzone nam prace realizujemy terminowo z należytą starannością i wszechstronną wiedzą techniczną niezbędną do ich wykonania. Świadczone przez nas usługi stoją na wysokim poziomie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen.

Serwis i montaż urządzeń w Lublinie, Zamościu i Chełmie

Działamy na terenie województwa lubelskiego i zakładamy instalacje w miastach takich, jak Lublin, Zamość lub Chełmno. Możemy także dojechać do Białej Podlaskie, Puław, Świdnika i innych miast, jeśli to właśnie tam Państwo mieszkają i chcą założyć system chłodzenia domu.

Oprócz zamontowania instalacji i urządzeń chłodzących jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii podstawowego przeszkolenia z używania tychże. Po założeniu instalacji wykonamy próbę szczelności, a nastanie wyjaśnimy, jak uruchomić urządzenie i ustawić tryb jego pracy. Odpowiemy także na każde pytanie dotyczące obsługi instalacji.

Działanie urządzeń powinno być regularnie kontrolowane, dlatego zapewniamy Państwu serwis klimatyzatorów, założonych przez nas w Lublinie czy Zamościu bądź Chełmie. Przegląd obejmuje sprawdzenie działania układu, ilości czynnika chłodzącego oraz pozostałych elementów instalacji.

Jak działa klimatyzator?

Celem działania klimatyzatorów jest zapewnienie komfortu termicznego w pomieszczeniach. Oznacza to, że nie tylko chłodzą powietrze, ale także je osuszają i filtrują. Żeby to było możliwe, potrzebne są dwie jednostki - wewnętrzna montowana na ścianie pokoju i zewnętrzna montowana na fasadzie budynku. Klimatyzatory o takiej budowie nazywane są split.

Budowa urządzenia

W pierwszej jednostce znajduje się parownik, a w drugiej skraplacz. Obie części muszą być połączone dwiema rurkami. Do tego całość musi mieć zasilanie elektryczne. Ciecz ze skraplacza, będąca substancją chłodzącą, jedną rurką przedostaje się do parownika, gdzie następuje jej rozprężenie i przejście w stan lotny. To powoduje ochłodzenie powietrza. Wentylator wymusza jego obieg i schłodzone powietrze trafia do wnętrza, a gorące jest wypychane drugą rurką do jednostki zewnętrznej, skąd wentylator dalej wypycha je na zewnątrz. Para wodna zawarta w nagrzanym powietrzu w parowniku ulega skropleniu i także jest odprowadzana do jednostki zewnętrznej. Stąd, gdy klimatyzacja nie jest należycie konserwowana można zaobserwować kapanie z niej wody.

Jak w dużym uproszczeniu działają klimatyzatory, które zakładamy w Lublinie, Chełmie i Zamościu?

Wentylatory wymuszają obieg powietrza, w jednostce wewnętrznej dzięki rozprężeniu substancji chłodzącej ulega ochłodzeniu i wypchnięciu do pomieszczenia. Gorące powietrze jest wypychane na zewnątrz. W tym procesie zmniejsza się wilgotność powietrza i jest ono w pomieszczeniu wymieniane. Dzięki temu, wbrew obiegowym opiniom, dzięki klimatyzatorom jest ono dla nas zdrowsze. Szczególnie, biorąc pod uwagę fakt, że klimatyzatory mają też filtry i jonizatory, oczyszczające powietrze z kurzu, bakterii, roztoczy i pyłów. O ile wymieniamy je regularnie i czyścimy zgodnie z zaleceniami producenta, urządzenia te poprawiają jakość powietrza w domu.


Klimatyzatory typu SPLIT (ang. rozdzielony) składają się z dwóch oddzielnych jednostek – agregatu oraz jednostki wewnętrznej. Część wewnętrzna jest montowana w klimatyzowanych pomieszczeniach. Składa się przede wszystkim z wentylatora, który zasysa powietrze przez zimny parownik, schładzając je. Z kolei agregat jest montowany na zewnątrz budynku. Też składa się z wentylatora i nagrzewającego się skraplacza, który oddaje ciepło przechwycone przez jednostkę wewnętrzną. Sercem układu jest sprężarka, która stanowi element jednostki zewnętrznej. Dzięki temu, że ten najgłośniejszy element układu jest na zewnątrz, klimatyzatory ścienne mogą pracować bezszelestnie, w przeciwieństwie do hałasujących klimatyzatorów przenośnych.

Klimatyzatory typu MULTISPLIT
Nowoczesne i bardzo funkcjonalne klimatyzatory multisplit to idealne rozwiązanie dla wymagających Klientów, potrzebujących kontrolować temperaturę w wielu pomieszczeniach naraz. Systemy klimatyzacyjne typu multi split mogą obsługiwać dużą liczbę jednostek wewnętrznych. Dzięki temu możemy idealnie dostosować ilość i rodzaj zamontowanych jednostek wewnętrznych do warunków obiektu.
Jeżeli nie mają Państwo możliwości zainstalowania kilku jednostek zewnętrznych na elewacji budynku, jest możliwość poprowadzenia rozbudowanej instalacji, wówczas warto rozważyć klimatyzację multi split.
Zależnie od potrzeb klienta możemy zainstalować klimatyzację Multi Split w następujących, przykładowych konfiguracjach:

SPLIT vs MULTI SPLIT

System klimatyzacji typu Split

 • z języka angielskiego split znaczy rozdzielać (klimatyzator składa się z dwóch oddzielnych elementów)

 • obecnie stanowią największą część oferty klimatyzatorów na rynku i trafiają zarówno do lokali usługowych (sklepy, biura), jak również do domów i mieszkań

 • spełniają najważniejsze zadania i funkcje klimatyzacji zachowując dużą wydajność, cichą pracę oraz efektywnie chłodząc i grzejąc

 • split obsługuje tylko jedno pomieszczenie

 • jednostka wewnętrzna połączona jest z zewnętrzną za pomocą dwóch przewodów wypełnionych czynnikiem chłodniczym, które powinny być jak najkrótsze - ok. 6 m

 • taka klimatyzacja posiada też indywidualne zasilanie prądem elektrycznym

System klimatyzacji typu Multi Split

 • określenie multi oznacza w tym przypadku połączenie wielu jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną - od 5 do 9 jednostek

 • rozwiązanie dedykowane do większych obiektów (hotele, biurowce, galerie handlowe), a czasem również w domach - chłodzenie kilku pomieszczeń na raz

 • instalacja polega na równoległym połączeniu skraplacza z parownikami

 • dodatkowym elementem jest elektroniczny zawór rozprężny (EEV) odpowiedzialny za dostosowanie ilości czynnika chłodniczego w zależności od obciążenia cieplnego danej jednostki

 • obsługiwanie większej ilości jednostek wewnętrznych wiąże się z większymi parametrami jednostki zewnętrznej, ale to rozwiązanie i tak jest korzystniejsze w porównaniu z wykorzystaniem kilku jednostek split, gdyż na elewacji mamy tylko jedno urządzenie, a nie kilka.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez poniższy formularz.

 

CENNIK MONTAŻU KLIMATYZACJI

Koszt montażu podstawowego (jednostki 2,5 i 3,5kW) 

750 zł netto

Koszt montażu podstawowego (jednostki powyżej 3,5kW)

900 zł netto

Podstawowy montaż klimatyzacji obejmuje:

 

Montaż parownika ściennego na wysokości do 4 metrów

Montaż skraplacza na ścianie na uchwytach, na dachu na podstawach, na przyziemiu na bloczkach

3 metry bieżące instalacji miedzianej cieczowej i gazowej

3 metry bieżące instalacji sterująco – zasilającej

Zaczep ścienny jednostki zewnętrznej, podstawy dachowe, bloczki fundamentowe

3 metry bieżące instalacji skroplinowej grawitacyjnej

Jeden przewiert przez ścianę o grubości do 45 cm

Wytworzenie próżni – odwilgocenie układu

Nabicie czynnikiem chłodniczym

Podłączenie do istniejącej instalacji elektrycznej do 2 mb

Sprawdzenie szczelności, połączeń elektrycznych, miedzianych

Instruktaż poprawnego korzystania z urządzenia

Rozruch, dokumentacja powykonawcza

 

 

Opłaty dodatkowe:

 

Przewiert powyżej 45 cm

ustalenia indywidualne

Każdy dodatkowy przewiert

ustalenia indywidualne

Przewiert utrudniony (żelbeton zbrojony itp)

ustalenia indywidualne

Instalacja elektryczna powyżej 2mb

10 zł/ mb

Instalacja miedziana cieczowa i gazowa powyżej 3mb

50 zł/mb

Ukrywanie instalacji w korytach natynkowych

50 zł/ mb

Pompa skroplin z montażem

350 zł/ szt

Użycie podnośnika koszowego

100 zł/ h +150 zł dojazd

Dobicie czynnika chłodniczego R 407C

300 zł/ kg

Dobicie czynnika chłodniczego R 410A

300 zł/ kg

Dobicie czynnika chłodniczego R32

250 zł/kg

Serwis, odgrzybianie, oczyszczanie

200 zł/komplet netto

Naprawa klimatyzacji

ustalenia indywidualne