Pompy ciepła powietrzna, wodna, gruntowa - montaż, serwis, sprzedaż - Eko Trend 

+48 602 777 776

Montaż, serwis i dobór pompy ciepła

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem       

 

Ostatnie zmiany w przepisach budowlanych sprawiły, że obecnie realizacja obiektu mieszkalnego lub użytkowego stawia przed Inwestorem szereg wymogów. Dotyczą one między innymi doboru efektywnych oraz ekologicznych systemów grzewczych, które muszą zastąpić tradycyjne piece na paliwa stałe. Ponieważ od wielu lat zajmujemy się sprzedażą i posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie doboru, montażu i serwisu, możemy zaproponować Klientom najlepsze powietrzne, gruntowe lub wodne pompy ciepła Panasonic, Sevra oraz Haier. To moduły charakteryzujące się bardzo dobrą wydajnością, zapewniające w pomieszczeniach komfort cieplny na optymalnym poziomie.

Kompleksowa obsługa - dobór, montaż i serwis

Każda pompa ciepła powietrzna, gruntowa i wodna sprzedawana w naszej ofercie to urządzenie z najwyższej półki, którego parametry techniczne oraz wydajność spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. To komponenty od renomowanych producentów (Panasonic, Sevra, Haier), a ich zakup to doskonała i godna polecenia inwestycja.

 

Co to jest pompa ciepła?

Dzięki pompom ciepła możliwe jest ogrzanie domu, za pomocą energii pochodzącej z zewnątrz budynku.

Pompy ciepła występują w trzech zasadniczych rodzajach:

pompa ciepła powietrzna – pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku (nawet przy ujemnej temperaturze)

pompa ciepła gruntowa – pobiera energię cieplną z ziemi (nawet przy ujemnej temperaturze)

pompa ciepła wodna – pobiera energię z wody konieczne jest posiadanie źródła wody studni, rzeki, jeziora itp. (nawet przy ujemnej temperaturze)

Działanie każdego z tych typów pomp opiera się na zasadach mechaniki cieczy oraz różnicy ciśnień płynów i gazów. Cały układ zewnętrzny jest wypełniony specjalnym płynem, który dzięki swoim właściwością musi być ogrzany tylko do niewielkiej temperatury. Taką temperaturę zachowuje ziemia na odpowiedniej głębokości, powietrze bądź woda pod powierzchnią. Następnie ogrzany płyn jest transportowany do pompy ciepła. Tutaj zachodzą procesy sprężania – wytwarzane jest odpowiednie ciśnienie, dzięki czemu tworzy się wyższa temperatura, wykorzystywana do ogrzania wody. Pozyskana ciepła woda ma zastosowanie jako woda użytkowa lub jako źródło grzewcze dla całego domu.

W dużym skrócie, pobieramy energię cieplną wprost z natury (nawet przy ujemnej temperaturze) i ogrzewamy nią dom lub wodę użytkową. Wszystko to bez emisji szkodliwych substancji na zewnątrz.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez poniższy formularz i zamów bezpłatny audyt.