Pompy ciepła powietrzne, wodne i gruntowe - Chełm, Lublin, Zamość - Eko Trend 

+48 602 777 776, serwis 784 577 757

Montaż, serwis i dobór pompy ciepła

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem       

 

Ostatnie zmiany w przepisach budowlanych sprawiły, że obecnie realizacja obiektu mieszkalnego lub użytkowego stawia przed Inwestorem szereg konkretnych wymogów. Dotyczą one między innymi doboru efektywnych oraz ekologicznych systemów grzewczych, które muszą zastąpić tradycyjne piece na paliwa stałe. Ponieważ od wielu lat zajmujemy się sprzedażą i posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie doboru, montażu i serwisu, możemy zaproponować Klientom najlepsze powietrzne, gruntowe lub wodne pompy ciepła Panasonic, Sevra oraz Haier

To moduły charakteryzujące się bardzo dobrą wydajnością oraz żywotnością. Zapewniają w pomieszczeniach komfort termiczny na optymalnym poziomie.

Kompleksowe usługi - wysoka jakość instalacji

Każda pompa ciepła powietrzna, gruntowa i wodna sprzedawana w naszej ofercie to urządzenie z najwyższej półki, którego parametry techniczne oraz wydajność spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. To komponenty od renomowanych producentów (Panasonic, Sevra, Haier), a ich zakup to doskonała i godna polecenia inwestycja.

Dobór, serwis i montaż w Lublinie, Chełmie, Zamościu i miastach w województwie lubelskim

Wieloletnia praca z maszynami grzewczymi sprawiła, że mamy szerokie doświadczenie zarówno w serwisie urządzeń, jak i ich doborze oraz montażu. Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące maszyn z oferty, a także wykonamy dla Państwa audyt lub założymy cała instalację grzewczą. Obejmuje ona nie tylko główną maszynę grzewczą, ale i połączenia hydrauliczne czy punkty odbioru wyprodukowanej energii, tj. grzejniki wody.

Usługi świadczymy na terenie województwa lubelskiego, głównie w Lublinie, Zamościu i Chełmie, ale możemy dotrzeć także do innych miast.

Zakładamy instalacje grzewcze w nowych budynkach, które dopiero powstają, ale również w tych remontowanych. Nasze usługi obejmują montowanie urządzeń grzewczych w domach, budynkach mieszkalnych, biurach, a także w budynkach użyteczności publicznej.

Czym właściwie jest ta maszyna?

Dzięki pompom ciepła możliwe jest ogrzanie domu, za pomocą energii pochodzącej z zewnątrz budynku.

Urządzenia te występują w trzech zasadniczych rodzajach:

  • pompa ciepła powietrzna – pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku (nawet przy ujemnej temperaturze),
  • pompa ciepła gruntowa – pobiera energię z ziemi (nawet przy ujemnej temperaturze),
  • pompa ciepła wodna – pobiera energię z wody konieczne jest posiadanie źródła wody studni, rzeki, jeziora itp. (nawet przy ujemnej temperaturze).

Sposób działania zakładanych instalacji  

Działanie każdego z tych typów pomp opiera się na zasadach mechaniki cieczy oraz różnicy ciśnień płynów i gazów. Cały układ zewnętrzny jest wypełniony specjalnym płynem, który dzięki swoim właściwością musi być ogrzany tylko do niewielkiej temperatury. Taką temperaturę zachowuje ziemia na odpowiedniej głębokości, powietrze bądź woda pod powierzchnią.

Następnie ogrzany płyn jest transportowany do pompy ciepła. Tutaj zachodzą procesy sprężania – wytwarzane jest odpowiednie ciśnienie, dzięki czemu tworzy się wyższa temperatura, wykorzystywana do ogrzania wody. Pozyskana ciepła woda ma zastosowanie jako woda użytkowa lub jako źródło grzewcze dla całego domu.

W dużym skrócie, pobieramy energię wprost z natury (nawet przy ujemnej temperaturze) i ogrzewamy nią dom lub wodę użytkową. Wszystko to bez emisji szkodliwych substancji na zewnątrz.

Dlaczego warto założyć pompę ciepła? 

Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Zakładane przez nas w Lublinie, Chełmie czy Zamościu maszyny obniżają emisję CO2 mniej więcej o 20% w stosunku do klasycznych urządzeń grzewczych. Ponadto wykorzystują energię odnawialną i są wygodne w użytku, gdyż działają bezobsługowo. 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez poniższy formularz i zamów bezpłatny audyt.