Ekologia pomp ciepła - Eko Trend 

+48 602 777 776

Ekologia pomp ciepła

  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • E-mail

Wykorzystanie technologii do ogrzewania i chłodzenia budynków może znacznie obniżyć emisje dwutlenku węgla i nie tylko.
Przeprowadzono badania w Centrum Globalnej Polityki Energetycznej Uniwersytetu Columbia, które sugerują, że dalsze innowacje w zakresie pomp ciepła w połączeniu ze środkami regulacyjnymi, mogą znacznie zmniejszyć globalną emisję gazów cieplarnianych z sektorów ogrzewania i chłodzenia w sposób znaczący dla odbudowy i regeneracji środowiska naturalnego.


Ważne, że wzrasta konkurencyjność tych urządzeń w stosunku do tradycyjnych systemów ogrzewania.
To już nie tylko moda.
Powietrzne Pompy Ciepła są częścią inteligentnego, komunikującego się systemu, który zapewnia najwyższy komfort, cichą pracę i godną pozazdroszczenia wydajność zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.
Wygoda, komfort, ekologia, wydajność i niskie koszty.
Powietrzne Pompy Ciepła posiadają już funkcję zdalnego sterowania, posiadają funkcję automatycznego dobierania parametrów, wytwarzają cztery razy więcej ciepła niż pobierają energii elektrycznej, gdyż ich działanie wykorzystuje mechanikę cieczy i procesy sprężania i rozprężania które są niezmiernie wydajnymi procesami przenoszenia energii.
Mimo jednorazowo większych kosztów zakupu i instalacji urządzenia w porównaniu do tradycyjnych kotłów, pieców gazowych i innych źródeł, pompy ciepła wygrywają w dłuższym okresie użytkowania gdyż posiadają niskie koszty eksploatacji a w połączeniu z systemami ogniw fotowoltaicznych zapewniają niezależność energetyczną.

W Japonii pompy ciepła stanowią jedną trzecią sektora ogrzewania pomieszczeń, a rząd promuje edukację konsumentów i wyższą jakość produktów.