Pompy ciepła - Eko Trend 

+48 602 777 776, serwis 784 577 757

Kategoria:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że program Czyste Powietrze boryka się z rosnącymi opóźnieniami w wypłatach dotacji. Problem ten został omówiony podczas wspólnej konferencji prasowej w dniu 18 stycznia 2024 roku przez przedstawicieli PAS i Fundację Instrat.

Coraz więcej osób prywatnych i inwestorów z Chełma decyduje się na zainstalowanie pompy ciepła w obiektach mieszkalnych i użytkowych. To pozytywna tendencja, szczególnie z perspektywy ochrony środowiska i podwyższonej jakości życia. Czasami jednak popyt bywa większy niż podaż i trudno znaleźć fachowców, którzy zapewnią profesjonalny, szybki montaż urządzenia w dogodnym terminie. Na szczęście jesteśmy my!

Pompa ciepła w Chełmie - czy warto w nią inwestować?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć to rozwiązanie. Nowoczesne urządzenia grzewcze generują szereg korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Przede wszystkim:

 • są ekologiczne – nie emitują szkodliwych substancji,
 • nie rozprowadzają spalin w budynku,
 • wykorzystują energię odnawialną,
 • generują niskie koszty eksploatacji – nie wymagają paliwa stałego,
 • mają wysoką klasę energetyczną – są wydajne i pobierają mało energii,
 • cechują się długą żywotnością – ok 30-40 lat,
 • zajmują mało miejsca – nie trzeba przeznaczać na nie specjalnego pomieszczenia ani pomieszczenia na paliwo stałe,
 • są bezpieczne dla mieszkańców i użytkowników budynku – nie stwarzają zagrożenia wybuchem.

Aby urządzenia gwarantowały wszystkie te korzyści, muszą być dobrze dobrane do potrzeb i profesjonalnie zamontowane. W obu kwestiach możemy pomóc!

Pompy ciepła - sprzedaż i instalacja w Chełmie

Zajmujemy się montażem pomp ciepła w różnych miastach w obrębie województwa lubelskiego, dlatego możemy zaproponować usługi również mieszkańcom Chełma. Specjalizujemy się w zakładaniu urządzeń grzewczych zarówno w remontowanych, jak i budowanych budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Dysponujemy niezbędnym sprzętem, a nasz zespół składa się z doświadczonych fachowców, którzy założą instalację w krótkim czasie!

Nasza oferta – dojazd, montaż, pomiary

Zapewniamy kompleksowe usługi na terenie Chełma. Możemy Państwu doradzić jaka pompa cieplna – wodna, powietrzna czy gruntowa – sprawdzi się w danym budynku. Ponadto zapewniamy fachowy montaż oraz krótkie szkolenie z obsługi urządzenia. Możemy również wykonać pomiary wydajności systemu.

Kategoria:

Wykorzystanie technologii do ogrzewania i chłodzenia budynków może znacznie obniżyć emisje dwutlenku węgla i nie tylko.
Przeprowadzono badania w Centrum Globalnej Polityki Energetycznej Uniwersytetu Columbia, które sugerują, że dalsze innowacje w zakresie pomp ciepła w połączeniu ze środkami regulacyjnymi, mogą znacznie zmniejszyć globalną emisję gazów cieplarnianych z sektorów ogrzewania i chłodzenia w sposób znaczący dla odbudowy i regeneracji środowiska naturalnego.
Ważne, że wzrasta konkurencyjność tych urządzeń w stosunku do tradycyjnych systemów ogrzewania.
To już nie tylko moda.
Powietrzne Pompy Ciepła są częścią inteligentnego, komunikującego się systemu, który zapewnia najwyższy komfort, cichą pracę i godną pozazdroszczenia wydajność zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.
Wygoda, komfort, ekologia, wydajność i niskie koszty.
Powietrzne Pompy Ciepła posiadają już funkcję zdalnego sterowania, posiadają funkcję automatycznego dobierania parametrów, wytwarzają cztery razy więcej ciepła niż pobierają energii elektrycznej, gdyż ich działanie wykorzystuje mechanikę cieczy i procesy sprężania i rozprężania które są niezmiernie wydajnymi procesami przenoszenia energii.
Mimo jednorazowo większych kosztów zakupu i instalacji urządzenia w porównaniu do tradycyjnych kotłów, pieców gazowych i innych źródeł, pompy ciepła wygrywają w dłuższym okresie użytkowania gdyż posiadają niskie koszty eksploatacji a w połączeniu z systemami ogniw fotowoltaicznych zapewniają niezależność energetyczną.

W Japonii pompy ciepła stanowią jedną trzecią sektora ogrzewania pomieszczeń, a rząd promuje edukację konsumentów i wyższą jakość produktów.

Kategoria:

Alternatywne źródła energii wchodzą z przytupem w nasze życie. Rosnące ceny tradycyjnych paliw kopalnych powodują nieopłacalność tradycyjnych sytemów ogrzewania. Natomiast przyroda daje nam wiele alternatyw ekologicznego i oszczędnego pozyskiwania energii cieplnej. Pompy ciepła wykorzystują tą bezpłatną i wszech dostępną energię.

Energia zgromadzona w powietrzu na zewnątrz może być wykorzystana do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do pozyskiwania tej energii służą powietrzne pompy ciepła, które umożliwiają znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.

Niezależnie od zastosowanej technologii pompy ciepła działają efektywnie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Energię cieplną potrzebną w domu można uzyskać w 75% bezpłatnie bezpośrednio z otoczenia. Jedynie pozostałe 25% trzeba zakupić w postaci energii elektrycznej, a przy własnej elektrowni fotowoltaicznej koszty można zminimalizować niemal do zera.

Zatem jakie korzyści daje nam pompa ciepła??

 • Brak emisji CO2
 • Niewyczerpane źródło energii
 • Niezależność od zewnętrznych dostawców
 • Niskie koszty ogrzewania
 • Wyjątkowo korzystna metoda modernizacji c.o.

Jak wybrać najlepsze źródło energii??

Wybór typu pompy ciepła, jest zależny od wielu czynników. Należy rozważyć szczegółowo koszty zakupu i eksploatacji. Poszczególne odmiany pomp ciepła różnią się rodzajem wymaganych zezwoleń, możliwościami dofinansowania, warunkami, jakie musi spełniać budynek.

Dobór odpowiedniej instalacji ogrzewania wymaga zastanowienia tym bardziej, gdyż w obecnej chwili mamy możliwość w wielu przypadkach dofinansowania na urządzenia z grupy OZE (Odnawialne Źródła Energii), a do takich w większości zaliczamy powietrzne pompy ciepła.

Warto zatem zastanowić się i skonsultować ze specjalistą, gdyż jest to inwestycja wieloletnia.

Zapraszamy do kontaktu, wypełnij formularz kontaktowy i umów się na bezpłatny audyt Twojego budynku 

Kategoria:

Celem Programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Program pozwala na wymianę trzech milionów nieefektywnych źródeł ciepła na niskoemisyjne w okresie jego obowiązywania. Budżet programu na lata 2018-2029 to aż 103 miliardy złotych.

Dla kogo i od kiedy dofinansowanie?

Część pierwsza Programu przeznaczona jest dla beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania, czyli są to osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 100 000 zł. W przypadku uzyskiwania dochodów z różnych źródeł, dochody sumuje się, przy czym suma ta nie może przekroczyć 100 000 zł. Formy dofinansowania: dotacja lub dotacja z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego.

 • Opcja 1 – demontaż źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda albo gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu.
 Dodatkowo mogą być wykonane demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub cwu (w tym kolektorów słonecznych), – zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,– zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,– zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),– dokumentacja dotycząca powyższego zakresu: audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacja projektowa, ekspertyzy.

Kwota maksymalnej dotacji:– 25 000 zł – bez mikroinstalacji fotowoltaicznej– 30 000 zł – z mikroinstalacją fotowoltaiczną

 •  Opcja 2 – demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz

– zakup i montaż innego źródła ciepła niż wymienione w opcji 1 (powyżej) do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu albo– zakup i montaż kotłowni gazowej

Dodatkowo mogą być wykonane:– demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub cwu (w tym kolektorów słonecznych, pompy ciepła wyłącznie do cwu) – zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,– zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,– zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),– dokumentacja dotycząca powyższego zakresu: audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacja projektowa, ekspertyzy

Kwota maksymalnej dotacji:– 20 000 zł – bez mikroinstalacji fotowoltaicznej– 25 000 zł – z mikroinstalacją fotowoltaiczną

Część druga Programu  przygotowana dla osób o niższych dochodach rozpoczął się 21 października 2020. Aby dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł – na wymianę kopciucha i termomodernizację domu, potrzebne jest zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę. Osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację do 60% poniesionych kosztów realizacji eko-inwestycji (maksymalnie 37 tys. zł).