Ciepło z powietrza? - Eko Trend 

+48 602 777 776, serwis 784 577 757

Kategoria:

Alternatywne źródła energii wchodzą z przytupem w nasze życie. Rosnące ceny tradycyjnych paliw kopalnych powodują nieopłacalność tradycyjnych sytemów ogrzewania. Natomiast przyroda daje nam wiele alternatyw ekologicznego i oszczędnego pozyskiwania energii cieplnej. Pompy ciepła wykorzystują tą bezpłatną i wszech dostępną energię.

Energia zgromadzona w powietrzu na zewnątrz może być wykorzystana do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do pozyskiwania tej energii służą powietrzne pompy ciepła, które umożliwiają znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.

Niezależnie od zastosowanej technologii pompy ciepła działają efektywnie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Energię cieplną potrzebną w domu można uzyskać w 75% bezpłatnie bezpośrednio z otoczenia. Jedynie pozostałe 25% trzeba zakupić w postaci energii elektrycznej, a przy własnej elektrowni fotowoltaicznej koszty można zminimalizować niemal do zera.

Zatem jakie korzyści daje nam pompa ciepła??

  • Brak emisji CO2
  • Niewyczerpane źródło energii
  • Niezależność od zewnętrznych dostawców
  • Niskie koszty ogrzewania
  • Wyjątkowo korzystna metoda modernizacji c.o.

Jak wybrać najlepsze źródło energii??

Wybór typu pompy ciepła, jest zależny od wielu czynników. Należy rozważyć szczegółowo koszty zakupu i eksploatacji. Poszczególne odmiany pomp ciepła różnią się rodzajem wymaganych zezwoleń, możliwościami dofinansowania, warunkami, jakie musi spełniać budynek.

Dobór odpowiedniej instalacji ogrzewania wymaga zastanowienia tym bardziej, gdyż w obecnej chwili mamy możliwość w wielu przypadkach dofinansowania na urządzenia z grupy OZE (Odnawialne Źródła Energii), a do takich w większości zaliczamy powietrzne pompy ciepła.

Warto zatem zastanowić się i skonsultować ze specjalistą, gdyż jest to inwestycja wieloletnia.

Zapraszamy do kontaktu, wypełnij formularz kontaktowy i umów się na bezpłatny audyt Twojego budynku